Krmení

Názory na to, čím bodliny krmit se na netu opět různí. Přečtete si, že můžou žrát jakékoliv zrní a obilí, včetně všemožných míchaných průmyslových směsí, zeleninu, ovoce a hmyz. A mohou být úplně bez vody, pokud mají šťavnatou stravu (u nás mají vodu k dispozici neustále).
Vyzkoušeli jsme všechny možnosti a nejlépe se nám osvědčil kompromis. Základ tvoří směs pro drobné exoty (různé proso, mohár, leknice, niger), tuto mají k dispozici neomezeně. Do druhé misky dostávají občas směs, kterou krmím osmáky a činčily (vlastní složení viz. co jíme). Zde si vybírají pouze některé složky. Nejdříve skočí samozřejmě po slunečnici, následuje kukuřice a další obiloviny. Pelety vynechávají. Činčilí směs dostávají cca jednou za dva týdny jako zpestření jídelníčku. 
Ze zeleniny toho moc nechtějí. Ve velmi malém množství konzumují salát nebo okurku. Ovoce mají raději, ale to dostávají výjimečně, protože jejich zažívání neumí zpracovat cukry. Stále mají k dispozici minerální blok, který příležitostně ohlodávají (hlavně samice v době březosti) a na broušení zubů milují tvrdý chléb. Z nouze ohlodávají  senegal v klasech (ale na rozdíl od ptáků upřednostňují vyloupaná zrníčka).
 
Poslední složkou potravy je hmyz. Bodlinatkami oblíbený, především mouční červi. Zkoušela jsem i větší zophobasy, ale po těch mívali průjem. Moučné červy krmím cca 2x za tři dny v počtu 2-3 ks na jedince. V době kojení mláďat u samice vzrostla spotřeba až na cca 20 ks denně.