Mouční červi

Mouční červi se u nás začaly vyskytovat v době, když jsme si pořídili astrildy. Byly určení na zpestření ptačího jídelníčku především v době před hnízděním a poté během odchovu mláďat. Zebřičky je docela braly, ale ostatním se do živé potravy moc nechtělo. Teprve když jsme si pořídili bodlinatky, červi se u nás ustálili napořád, protože tvoří třetinu jejich jídelníčku.
 
Malá krabička červů se dá sehnat v každém zoo shopu, ale kdo by to pořád kupoval a ještě k tomu draho. Lepší je vyrazit jednou za čas na nějakou tu zvířecí burzu ( u nás v okolí Ptačí trhy v Týništi n/O, nebo Akva Tera Flora v Aldisu v HK), kde se mouční červi prodávají na litry.
 
Litry si jich kupovat nemusíte (to by byla pořádná hromada), stačí deci nebo dvě. To vám vystačí na delší dobu, ale pozor o červy se musíte dostatečně starat. Sami o sobě jen tak v krabičce nepřežijí. 
 
 
My červy moučné nebo větší brazilské skladujeme v nízkých plastových miskách s širším dnem, kde na spodek nasypeme vločky (je jedno jaké), které spouží jako podestýlka a potrava zároveň. Dno by mělo být vločkami celé pokryté, vrstva vysoká dle množství červů (cca 1 cm). Na vločky přijdou červi, neměla by jich být moc vysoká vrstva. Ti se okamžitě rozptýlí po prostoru a začnou se krmit. 
 
 
Vločky jsou jen základ. Dále jim přidáváme tvrdé suché pečivo, nejlépe rohlík, do kterého si postupně provrtají chodbičky, až se jednoho dne úplně rozpadne. Pouze suchá potrava nestačí, i červi potřebují přijímat tekutiny. Rozhodně na ně nelijte vodu (akorát si založíte plíseň). Dejte jim jednou za 2-3 dny nějakou zeleninu. Nejvhodnější jsou slabá kolečka okurky, salát nebo mrkev. Dejte jim pouze tolik, kolik seřezou během pár hodin, jinak potravu zahrabou pod sebe a tak časem začne plesnivět.
 
Červi se svlékají a vylučují odpad, proto je potřeba cca jednou za dva týdny krabičku  a všechno v ní vyměnit. Červy prosejeme a oddělíme veškeré zbytky. Připravíme jim novou krabičku stejným způsobem a přemístíme je do nového.