Ptáci

Ptáci mě nikdy zvlášť nepřitahovali. Sice jsme doma kdysi měli korelu, kterou jsme chytili na dvoře, a později andulku, která se k nám dostala podobným způsobem, ale jako dítě a teenager jsem hlubší vztah k opeřencům nezískala. Kočky a savci obecně byli jasná volba.
 
Teprve v dospělosti, ani nevím jak k tomu došlo, jsem tak nějak zatoužila mít alespoň tu zebřičku. S tím opět přišlo studium literatury a věcí s tím souvisejících a tím pádem jsem pomalu začala objevovat, co vlastně svět ptáků obnáší a jaké možnosti mám. 
 
 
Kromě zebřiček, se mi zalíbily amadiny gouldové a bylo rozhodnuto, že právě tyto dva druhy si na začátek pořídím. Vybrala jsem jim prostornou rozdělitelnou klec a únorová burza 2015 v Týništi nad Orlicí byla ve znamení shánění. Se zebrami nebyl nejmenší problém, byly všude, takže u jedné paní jsem si vyhlídla pěkně vybarveného přírodního samce a vedle se krčila šedá samička s křídly lemovanými bílou. A měla jsem Williama a Dianu.
 
Na guldy jsem také měla štěstí, protože jeden pán je tu měl. Vybral mi pěkný párek, samec je nejtypičtější zástupce svého druhu, červená hlava, zelená záda a fialová prsa, samička je stejná, ale běloprsá. A měla jsem Apophise a Amonet.
 
 
Postupem času, jak jsem se dál prokousávala a poznávala další ptačí druhy, mě zaujali astrildi bělolící. Na první pohled nenápadní ptáčci (pouze černobílí), ale rozhodně velmi zajímaví díky své kresbě. Tihle zas tak běžní nejsou, ale postupem času se mi podařilo získat prvního samce Jean-Luca a o pár měsíců později dalšího, ale opět samce Jonathana, i když chovatel byl přesvědčený, že mi prodává samici.
 
 
Do budoucna, až budu mít voliéru/y a nebudu omezená dvěma klecemi, mám v plánu vyzkoušet většinu dostupných astrildů a uvidím, u kterých se mi bude v chovu dařit. Nejdřív asi budu shánět další druhy amadín (diamantovou, tříbarvou, páskovanou), chůvičky, pásovníky, rýžovníky, zlatoprsky a stříbrozobky. A na dno voliéry křepelky čínské s párkem křepelů kalifornských.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:California_Quail_mail_in_Golden_Gate_Park.JPG

Nechci zůstat pouze u astrildů, ale doplnit je menšími nekonfliktními druhy papoušků především neofémami. A první na řadě budou asi ozdobné s modrohlavými v těsném závěsu.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Neophema_elegans_qtl1.jpg